Ministryně slíbila Liberci dalších dvacet míst na veřejně prospěšné práce

Kolečko od krajské pobočky Úřadu práce České republiky, přes Komunitní práce Liberec až po Centrum zdravotní a sociální péče zdolala za jediný den v Liberci ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová – Tominová. Přijela na pozvání primátorky města Liberce Martiny Rosenbergové, která ministryni všude osobně doprovázela.

Na úřadu práce zahájila ministryně projekt SEKO, určený všem, kteří jsou v evidenci úřadu registrováni jako uchazeči o zaměstnání déle než pět měsíců. Hlavním cílem projektu je dát účastníkům základy z oblasti finanční gramotnosti.

“Mnohdy člověk spadne do dluhové pasti nikoliv vlastní vinou. A předluženost nese s sebou další problémy, třeba i to, že některým lidem, kteří mají na krku exekuci, se ani nevyplatí pracovat. Stejně by jim exekutoři zabavili celý příjem,“ zdůraznila ministryně. “Je velmi důležité se naučit nejrůznějším lákavým nabídkám říkat ne,“ dodala.

Primátorka k tomu doplnila, jak je důležité, že se školení v oblasti finanční gramotnosti dostává už do základních škol. Už i malé děti se tak učí, jak neupadnout do dluhové pasti. “Jsem pyšná na to, že se jedna z našich základních škol pravidelně umisťuje na předních příčkách soutěže ve finanční gramotnosti. I to je úkolem vedení města, vzdělávat v této oblasti nejen dospělé, ale i děti,“ poznamenala primátorka.

Celý článek zde.
NOVINKY NA EMAIL
Zasílat novinky na email:
ANKETA
Archiv anket
KALENDÁŘ AKCÍ
Rekvalifikační kurz
Konference
Ostatní

Projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost

a státního rozpočtu ČR.