Monika: Je fajn nebýt na problémy sám

Třiadvacetiletá Monika si chtěla na kurzech finanční gramotnosti rozšířit své znalost. Na úřadu práce je registrovaná třetím rokem a plánuje vystudovat vysokou školu.

„Sama dluhy nemám a po těchto kurzech doufám, že ani mít nebudu,“ říká rozhodně. Ale kamarádky, které se zadlužily, vídá často.

Po mateřské dovolené Monika pracovala v obchodním řetězci a roznášela poštu. Jako mladá maminka si těžko hledá práci, ale rozhodně nehází flintu do žita. „Jsem ještě mladá, takže přemýšlím, že bych šla do školy dodělat si bakaláře. Mám ošetřovatelský kurz, takže bych všechno spojila. Mohu pomáhat seniorům, aby nenaletěli na různé prodejce, anebo vnoučkům, když řeknou: babičko, půjč si na mě. To je problém.“

Rekvalifikační kurz si Monika pochvaluje. „Byl to příjemně strávený čas. Ze začátku jsem měla obavy, co tam budu těch osm hodin dělat. Ale bylo to super, ve skupině jsme si sedli a lektoři byli úžasní, výuku prokládali zážitky ze života, takže jsme měli i praktické příklady.“

Monika také poznala lidi, kteří jsou v podobné situaci, jako ona sama. „Viděla jsem, že na tom člověk není sám špatně, ale že je víc lidí, kteří se perou se životem. Bylo fajn to takhle probrat,“ dodává.

Související články

NOVINKY NA EMAIL
Zasílat novinky na email:
ANKETA
Archiv anket
KALENDÁŘ AKCÍ
Rekvalifikační kurz
Konference
Ostatní

Projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost

a státního rozpočtu ČR.