Kristýna: Starší lidé jsou hrozně důvěřiví, proto naletí šmejdům i opakovaně

Čtyřicetiletá Kristýna se dobrovolně přihlásila do základního školení finanční gramotnosti. V evidenci nezaměstnaných je už přes tři roky a rozhodla se, že si rozšíří znalosti, které o penězích má.

„Osobně jsem problém s dluhy neměla, ale příbuzní naletěli šmejdům, dokonce opakovaně,“ přiblížila svou motivaci učit se lepšímu hospodaření s penězi. To, co viděla ve svém okolí, jí pomohlo a pomáhá být ostražitá a zdravě obezřetná.

„Starší lidé jsou hrozně důvěřiví. Jdou na prezentační akci, protože je tam nalákají, ale pak nedokážou říct ne nebo odstoupit od smlouvy,“ uvažuje Kristýna. „I další příbuzní nebo známí jsou zadlužení. Splátky hypotéky řeší další půjčkou. Věřím, že díky kurzu jim budu moci být alespoň trochu nápomocná."

O tom, že by pracovala v oblasti poradenství, zatím nemá jasno. Zato má jasno o tom, že udělala dobře, když se přihlásila nejen do základního školení finanční gramotnosti, ale i že pokračovala a absolvovala rekvalifikační kurz pro konzultanty. „Lektoři byli úžasní, získali jsme obrovské množství informací. Měla jsem obavy ze zkoušek, připravovala jsem se na ně poctivě, tři dny jsem ležela v knížkách, sháněla informace na internetu a pročítala jsem si skripta. Tak jsem získala ucelené informace a jsem za to ráda.“

Související články

NOVINKY NA EMAIL
Zasílat novinky na email:
ANKETA
Archiv anket
KALENDÁŘ AKCÍ
Rekvalifikační kurz
Konference
Ostatní

Projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost

a státního rozpočtu ČR.