Alena: Kurz finanční gramotnosti mě lidsky obohatil

Nezastírá, že prvotním impulsem byla informace z úřadu práce. Přihlásila se dobrovolně, ale protože má ekonomické vzdělání, příliš od kurzu nečekala.

„Myslím, že všechny znalosti, které mám, využívám v práci i v soukromí. A tak to bude i s finanční gramotností,“ říká Alena.

Před tím, než se dostala do evidence úřadu práce, pracovala v call centru v jedné z bank. S lidmi by chtěla pracovat i dál. „Na kurzu jsem poznala jiný princip koučování. My jsme koučování používali jako manipulativní metodu, tady je to v čistší formě, za to jsem ráda,“ svěřila nám jeden ze svých postřehů Alena. 

Sama jsem dluhy neřešila, jsem obezřetná, byla jsem v tom vychovaná. Taťka razil heslo, že co si pokazím, to si musím vyžehlit. Jsem pro prevenci. Znám lidi, kteří tyto problémy mají. Je ale určitá skupina lidí, kteří si nechtějí nechat pomoct, vždy si zvolí nejjednodušší cestu. Sice jim pomůžete, ale oni do toho spadnou znovu. Volí si cestu, která je aspoň na začátku jednoduchá. A to kurz nenaučí, jak ty lidi změnit,“ uvažuje.

Rekvalifikační kurz změnil podle Aleny všechny jeho účastníky. „Vyhovoval mi styl výuky. A viděla jsem markantní změny. Do kurzu přišla banda uzavřených lidí, odešla skupinka usměvavých kamarádů,“ hodnotí.

Související články

NOVINKY NA EMAIL
Zasílat novinky na email:
ANKETA
Archiv anket
KALENDÁŘ AKCÍ
Rekvalifikační kurz
Konference
Ostatní

Projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost

a státního rozpočtu ČR.